Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Koncert akustyczny zespołu PECTUS

data dodania: 2017-03-08
aktualizacja: 2017-03-11 19:20:26
4 marca 2017 r. - z cyklu „Zamkowe Wieczory Muzyczne - Przedwiośnie” na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbył się koncert akustyczny zespołu PECTUS

Któż nie zna tworzących zespół PECTUS czterech braci Szczepaników: Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja. Wszyscy są absolwentami Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich bogato zaaranżowana muzyka łączy z rozmachem klasyczne brzmienia pop-rockowe, tworzona jest z niemal rockową ekspresją na melodyjne głosy – no i ta braterska, sceniczna jedność.

W sobotę 4 marca 2017 r. zbierający bardzo dobre recenzje zespół wystąpił na scenie Zamku Kazimierzowskiego i zaprezentował swoje największe przeboje oraz covery – akustycznie. Płynąca ze sceny muzyka, poparta emanującą radością i życiową, zwyczajną ludzką szczerością zjednoczyła mentalnie widownię z zespołem. Jedność – jak przystało na koncert – przejawiała się muzycznym dialogiem i wspólnym śpiewaniem, a radosne twarze na widowni wydawały się dodatkowo mówić: dziękujemy za wspaniały, wzruszający, magiczny koncert. Okazało się, że SIŁA BRACI nie jest tylko sloganem.

Po koncercie, w foyer można było nabyć płyty zespołu oraz uzyskać pamiątkoweautografy i dedykacje. Każdy mógł również upamiętnić ten muzyczny wieczór na wspólnej – z zespołem – fotografii.

 

Tomasz Beliński Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński