Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Odkryj początki Polski w swojej okolicy

data dodania: 2016-10-08
aktualizacja: 2016-10-08 14:42:54
Zapraszamy szkoły z Przemyśla i okolic oraz studentów PWSW, do zgłaszania się na bezpłatne wycieczki realizowane w ramach programu Patriotyzmu Jutra finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Wycieczki odbywają się we wrześniu i październiku 2016.Wycieczki są częścią projektu pn. "Odkryj początki Polski w swojej okolicy". Akcja ma na celu upowszechnianie historii Polski. Będzie to ciekawa lekcja z elementami przygody i dobrej zabawy.

W ramach projektu organizujemy 17 wycieczek w tym 10 w obrębie Przemyśla i 7 do grodzisk w okolicach Kalwarii Pacławskiej. Młodzież będzie mogła zwiedzać najstarsze zabytki grodu nad Sanem lub w ramach wycieczek wyjazdowych okoliczne grodziska, w ramach zwiedzania będzie poszukiwanie symbolicznego skarbu, którym są wybite współcześnie monety wzorowane na denarze z czasów piastowskich.

Wycieczki odbywają się w dniach i godzinach nauki szkolnej i rozpoczynają się o 8:00 i trwają 5-7 godzin


Zgłoszenia przyjmowane są w biurze Oddziału PTTK ul. Waygarta 3 i pod nr tel. 16 678 53 74.

Liczba uczestników i wycieczek jest ograniczona

szczegóły projektu i programy realizowanych wycieczek w zakładce  http://przemysl.pttk.pl/index.php/odkryj-poczatki-polski

Zapraszamy również turystów indywidualnych i miłośników geocachingu do odnajdywania skarbów z wykorzystaniem odbiorników GPS. Monety zostały ukryte w pojemnikach, w pięciu lokalizacjach w Przemyślu i okolicach. Wystarczy pobrać ulotkę z naszej strony www http://przemysl.pttk.pl/index.php/odkryj-poczatki-polski lub odebrać w Centrum Informacji Turystycznej - ul. Grodzka 1 lub biurze PTTK - ul. Waygarta 3, aby odkryć miejsce ukrycia skarbu.

Zapraszamy do odkrywania początków Polski w swojej okolicy.