Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Rozpoczyna się budowa ronda na Budach w Przemyślu

data dodania: 2017-02-12
aktualizacja: 2017-02-12 21:19:40
Już w najbliższy wtorek, tj.14 lutego b. r., jeżeli tylko pozwoli na to pogoda, rozpocznie się budowa długo wyczekiwanego ronda na Budach w Przemyślu. Rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Armii Krajowej, Jana IIII Sobieskiego i Podpułkownika Kazimierza Gurbiela.

Do tej pory organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu była bardzo uciążliwa dla wielu kierowców, np. dla tych, którzy jadąc z osiedli Kazanów i Lipowica chcą wyjechać z miasta w stronę Rzeszowa, a zgodnie z obecnymi zasadami ruchu nie mogą skręcić na skrzyżowaniu bezpośrednio w lewo, tylko muszą dodatkowo nadrabiać kilkaset metrów drogi.

W związku z rozpoczęciem prac przy budowie ronda na Budach, od 14 lutego obowiązywać tam będzie tymczasowa organizacja ruchu. W związku z tym kierowcy proszeni są o zwracanie szczególnej uwagi na nowe znaki drogowe, które mogą pojawić się w tamtych okolicach. W czasie budowy ronda utrudniony będzie zwłaszcza wjazd do Przemyśla od strony ul. Krakowskiej.

Prace nad budową ronda będą prowadzone etapami, a zgodnie z planami zakończyć się mają pod koniec czerwca tego roku.

Całkowity koszt budowy wynieść ma około 1,8 mln złotych. Koszty inwestycji w połowie pochodzić będą z budżetu miejskiego, a drugą połowę pokryje (zgodnie z zawartym porozumieniem) PKN Orlen, właściciel znajdującej się w tamtymmiejscu popularnej stacji paliw.

Rondo na budach będzie jednym z najbardziej zaawansowanych rond w Przemyślu. Będzie to pierwsze w Przemyślu rondo turbinowe, na którym dozwolone będą wszystkie relacje skrętne. W okolicach projektowanego ronda zaplanowano także budowę chodników oraz przejść dla pieszych.