Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

SP 4 i osiedle Glazera w Przemyślu mają nowe parkingi

data dodania: 2017-09-10
aktualizacja: 2017-09-10 21:28:22
Parking przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu zbudowany został w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Znajdująca się w centrum miasta szkoła pozbawiona była parkingu. Rodzice, którzy przywożą dzieci do szkoły, często parkowani w niedozwolonych miejscach, czego skutkiem były mandaty wystawiane przez strażników miejskich. Parking w tym miejscu był wyczekiwany od wielu lat. Interpelację w tej sprawie, do prezydenta Przemyśla, złożył miejski radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kamiński.

 - Bardzo się cieszę z realizacji tej inwestycji. Jest ona ważna ze względów bezpieczeństwa, ponieważ rodzice będą mogli bezpiecznie wysadzać dzieci do szkoły - mówi radny Maciej Kamiński.


Parking zbudowany został w ramach tegorocznej edycji przemyskiego budżetu obywatelskiego. Projekt „Bezpieczna szkoła” kosztował 50 tys. złotych. Wykonanych zostało 10 miejsc parkingowych.

Nowe miejsca postojowe na os. Glazera. Kolejna, podobna inicjatywa radnego Kamińskiego, to budowa nowych dziesięciu miejsc postojowych na os. Glazera. Na tym osiedlu brakuje miejsc parkingowych, a także miejsc na ich wydzielenie. Jak sięudało?

Dwukierunkową drogę zamieniona na jednokierunkową, a poszerzenie jej o 1,5 metra pomogło stworzyć nowe miejsca parkingowe - mówi radny Kamiński.

 

 

Źródło www.naszemiasto.pl. Data 10.09.2017.