Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Trwają Zamkowe Teatralia 2017!

data dodania: 2017-01-30
aktualizacja: 2017-01-30 13:32:14

Za nami kolejna impreza z zimowego cyklu „Zamkowych Teatralii”, organizowana corocznie przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Tym razem na scenie Zamku Kazimierzowskiego mieliśmy zaszczyt gościć jedną z najznakomitszych polskich wokalistek jazzowych - Lorę Szafran.Lora Szafran już jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away, uznawaną przez wiele lat za najlepszy zespół jazzowy w kraju. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach, Lora Szafran rozpoczęła współpracę z wybitną formacją jazzu akustycznego New Presentation. To właśnie wtedy rozpoczęła się jej kariera i wtedy też, wraz z New Presentation nagrała swoje dwie pierwsze płyty.

W 2012 roku artystka wydała album pt. „Sekrety życia według Leonarda Cohena", zawierający własne aranżacje utworów słynnego kanadyjskiego barda Leonarda Cohena w polskich przekładach Macieja Zębatego, Daniela Wyszogrodzkiego i Pawła Orkisza. Projekt zyskał dużą popularność, zaś rok później otrzymał miano „Złotej płyty”.

W zeszły piątek (20 b. m.) na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu Lora Szafran wraz z pięcioosobowym zespołem zaprezentowała właśnie w głównej mierze utwory pochodzące ze słynnego albumu „Sekrety życia według Leonarda Cohena". Znakomity i pełendojrzałości występ wywołał zachwyt i gromkie brawa wśród przybyłej widowni.

Już w najbliższy poniedziałek (30 b. m.) w ramach „Zamkowych Teatralii” odbędzie się kolejna impreza. Tym razem organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy pt. „##BEAUTY” – MARIUSZ BARAN PHOTOGRAPHY & MARTA KWOLEK MAKE-UP ARTIST. Ta zachwycająca wystawa, która zrodziła się z połączenia dwóch pasji – fotografii z wizażem, przekona odbiorców, że świat fotomodelingu może być odmianą najprawdziwszej sztuki...

Natomiast 8 lutego na scenie Zamku Kazimierzowskiego zagości Andrzej Seweryn w słynnym monodramie "Szkoła żon", będącym jedną z najbardziej znanych komedii Moliera.

Bilety na występ Andrzeja Seweryna w cenie 45 zł i 50 zł można nabyć w sklepie muzycznym „MUSICLAND” przy ul. Serbańskiej 13 w Przemyślu bądź bezpośrednio przed imprezą na Zamku Kazimierzowskim.

 

Wstęp na wernisaż będzie zaś bezpłatny.