Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Ukraińscy studenci złapani przez Straż Graniczną

data dodania: 2017-09-10
aktualizacja: 2017-09-10 20:59:31
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Czarnej Górnej zatrzymali dwóch studentów z Ukrainy, którzy przez zieloną granicę przenieśli 313 paczek papierosów. Na przemyconych towarach chcieli sobie "dorobić" przed rozpoczęciem nauki na uczelni.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 24 i 22 lata, to mieszkańcy przygranicznej ukraińskiej miejscowości. Obaj studiują we Lwowie.

 Studenci nielegalnie przekroczyli granicę na rzece San w okolicy miejscowości Żurawin. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, jedynie plecaki wypełnione papierosami.

 - Strażnikom granicznym z Czarnej Górnej, którzy ich zatrzymali zaraz po przekroczeniu granicy, powiedzieli że czekając na rozpoczęcie nauki postanowili sobie dorobić na sprzedaży przemycanych towarów - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Studenci wymyślili, że będą przenosić papierosy przez zieloną granicę. Planowali ukryć je w lesie a sami, tą samą droga przez zieloną granicę, chcieli zaraz wrócić na Ukrainę. W najbliższym czasie mieli zamiar wjechać legalnie przez przejście graniczne do Polski, zabrać papierosy i sprzedać je z zyskiem.

 Mężczyźni zostali ukarani karą grzywny za popełnione wykroczenie skarbowe, w czwartek - w trybie readmisyjnym - zostali przekazani stronieukraińskiej.

 

 

Źródło www.nowiny24.pl. Data 10.09.2017.