Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Wybierz jedną z 3 nazw dla pociągu PKP IC Przemyśl-Warszawa

data dodania: 2017-09-03
aktualizacja: 2017-09-03 18:57:51
Urzędy wojewódzkie złożyły propozycje nazw dla PKP Intercity. 3 propozycje dla trasy Przemyśl-Warszawa to...

Partnerami tegorocznej edycji plebiscytu są wojewodowie. Z urzędów wojewódzkich PKP Intercity otrzymało propozycje nazw, które nawiązują do regionów. Odwołują się one m.in. do historii, dziejów ludzi i wybitnych postaci, kultury czy miejscowych atrakcji turystycznych.

O nazwy ubiega się 16 składów PKP Intercity, a więc tyle ile jest województw w kraju. Dzięki tej inicjatywie, pasażerowie będą mogli podróżować pociągami, których nazwy bezpośrednio kojarzą się z odwiedzanymi przez nich regionami.

Dla województwa podkarpackiego zostały przygotowane trzy propozycje nazw: „Połoniny”, „Magurski” oraz „Łukasiewicz” dla pociągu na trasie z Przemyśla do Warszawy.

Dwie pierwsze z nich  odnoszą się do walorów przyrodniczych regionu. Zarówno bieszczadzkie połoniny, jak i Magurski Park Narodowy słyną z naturalnej roślinności i niepowtarzalnychkrajobrazów wartych zobaczenia. Ostatnia propozycja nawiązuje do ważnej dla regionu postaci Ignacego Łuksiewicza, ojca polskiego przemysłu naftowego. Założył on pierwszą na świecie kopalnię w Bóbrce, w której zaczęto wydobywać i eksploatować ropę.

Plebiscyt potrwa do 4 września. Aby zagłosować należy odwiedzić profil „PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku i w specjalnie przygotowanych ankietach wybrać jedną z trzech propozycji nazw dla każdego z 16 połączeń. Regulamin konkursu dostępny na Facebooku.

 

 

 

Źródło www.portalprzemyski.pl. Data 03.09.2017.