Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Wystawa na Ekranie: Leonardo da Vinci

data dodania: 2016-10-09
aktualizacja: 2016-10-09 19:31:04
10 października o godzinie 19:00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, z cyklu "Wystawa na Ekranie": "Leonardo da Vinci - malarz na mediolańskim dworze".


"Wystawa na ekranie" to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD pokazane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

To było absolutnie wyjątkowe wydarzenie w londyńskiej National Gallery. W jednym muzeum można było obejrzeć największy zbiór zachowanych malowideł i szkiców Leonarda. Wszystko to podczas wystawy „Leonardo da Vinci: malarz na mediolańskim dworze”. Dzięki filmowi mamy wyjątkową okazję nie tylko – niczym na ekskluzywnym wernisażu – okiem kamery zobaczyć fascynujące arcydzieła Leonarda, ale także wniknąć w ich historię i tajemnice. Historyk sztuki i narrator Tim Marlow przedstawia analizę jego wielkich dzieł i prezentuje opinie kuratorów, konserwatorów i innych zaproszonych gości. W dokument wpleciona została wnikliwa biografia artysty, wzbogacona o ujęcia nakręcone w miejscach, w których żył i pracowałLeonardo. Za pośrednictwem kamery otrzymujemy także obraz przygotowań do wystawy, na której znalazły się dzieła z różnych kolekcji, na co dzień niedostępne dla turystów i zwiedzających, a w Londynie wystawione na widok publiczny po raz pierwszy od ponad wieku.

Bilety: 30 zł (dorośli), 20 zł (młodzież, seniorzy)
Wystawa z polskimi napisami. Czas trwania ok. 90 minut.