Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Habaj i Woś wygrali rajd i zdobyli tytuł

data dodania: 2015-11-16
aktualizacja: 2015-11-16 12:12:00
Łukasz Habaj i Piotr Woś (Ford Fiesta R5) według nieoficjalnych jeszcze wyników wygrali 2. Rajd Arłamów i zdobyli tytuł Mistrzów Polski 2015! Zadecydował o tym ostatni odcinek zawodów w Bieszczadach.

Kończący zmagania OS Bircza stanowił Power Stage, co oznaczało, że trzy pierwsze załogi otrzymywały dodatkowe punkty do klasyfikacji RSMP.  Habaj i Woś wyruszali na trasę z przewagą teoretycznie wystarczająca do zwycięstwa w zawodach (8,2 sek.). Ale żeby zostać mistrzami musieli pokonać Francuzów.

Na mecie w Birczy Bryan Bouffier i Thibault De la Haye okazali się wolniejsi o 4,6 sekundy.

Trzecie miejsce wywalczyli w Arłamowie Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer Evo IX), a tuż za podium znaleźli się Mariusz Stec i Łukasz Włoch (Ford Fiesta Proto).

Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski (Citroen DS3 R3T) okazali się zdecydowanie najlepsi w gronie załóg w samochodach z napędem na jedną oś.  Miejscowi kibice mieli powody do radości, bowiem gorąco dopingowani przez nich Grzegorz Musz i Bogusław Browiński (Renault Clio) dojechali do mety bardzo wysokim, na szóstym miejscu.