Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Zwycięskie derby

data dodania: 2007-09-29
aktualizacja: 2007-10-01 11:01:16
W regionalnych derbach piłkarze ręczni Czuwaju pokonali w Przeworsku Orła 27:21.

Orzeł Przeworsk - Czuwaj/POSiR 21:27 (9:18)

SPR Orzeł:
Szczepaniec, M. Stęc - Kołaczko, Semik 1, Kostka, Łoza 1, Głuszak 1, Kubisztal 7 (3 z karnych), R. Stęc 2, Rybak 2 (1 z karnego), Zwircan 2, Bielecki 5.

Czuwaj/POSiR:
Leitner, Stanowski - Dejnaka 8 (2 z karnych), Stołowski 7, Cypryś 4, Pawłowski 3, Kroczek 2, Błażkowski 1, Szkarpecki 1, Korobczak 1, Hataś 0, Władyczak 0, Picur 0, Baraniecki 0.

Kary: Orzeł - 8 minut, Czuwaj - 16 minut.

Mecz rozpoczął się od miłej uroczystości. Byli gracze Orła Przeworsk, a obecnie reprezentujący przemyski Czuwaj, Krzysztof Błażkowski, Paweł Stołowski i Tomasz Dejnaka otrzymali od włodarzy przeworskiego klubu okolicznościowe puchary, w podzięce za dokonania dla zespołu z miasta nad Mleczką.
Ale wraz z pierwszym gwizdkiem skończyły się sentymenty. To właśnie nagrodzeni zdobyli pierwsze trzy bramki dla przemyskiej drużyny, wyprowadzając nas zespół na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Przeworszczanie tylko w11 minucie zbliżyli się na jedno trafienie (było wtedy 2:3), ale chwile potem rzutem z biodra bramkę zdobył P. Stołowski, dołożył Przemysław Korobczak rzucając z prawie zerowego kąta i zrobiło się 2:5. Dość powiedzieć, że pomiędzy 11 a 20 minutą przemyślanie rzucili osiem bramek, tracąc ledwie trzy. To właśnie obrona była główną bronią Czuwaju, z którą nijak nie mogli sobie poradzić przeworscy szczypiorniści. A gdy już przedostali się przez szyki obronne, na drodze stawał im świetnie dysponowany tego dnia Maciej Leitner, który w całym meczu zanotował 16 udanych interwencji.
Goście z każdą minutą powiększali przewagę, najwyższą w pierwszej połowie – 18:9 – uzyskując tuż przed gwizdkiem na przerwę, kiedy to swoją piątą bramkę zdobył T. Dejnaka.

Jeżeli w przerwie spotkania gospodarze mieli jeszcze jakieś nadzieje na korzystny rezultat, to na początku drugiej połowy skutecznie wybił im to z głów M. Leitner, popisując się dwiema pod rząd kapitalnymi interwencjami.
Druga cześć meczu toczyła się głównie w myśl zasady„bramka za bramkę”, a Czuwaj utrzymywał 8-9-bramkową przewagę.
Pod koniec meczu udanie w przemyskiej bramce zadebiutował 16-letni Marcin Stanowski, który zanotował na swoim koncie kilka udanych interwencji, w tym obroniony rzut karny.
Jeżeli już mowa o debiutach, to odnotować należy występ Wojciecha Pawłoskiego. Wychowanek Piotra Kroczka, niegdysiejszy Mistrz Polski młodzików i Wicemistrz juniorów młodszych, udanie wkomponował się w zespół, zwiększając pole manewru na rozegraniu.

W sobotę o 15:30 Czuwaj/POSiR będzie podejmował na własnym boisku Górnika Sosnowiec, a za trzy tygodnie do Przemyśla zawita pretendent do awansu tarnowska Unia. W październiku przemyscy kibice piłki ręcznej na pewno nie będą się nudzić!

Przebieg meczu:
I połowa: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 3:7, 3:8, 3:9, 4:9, 4:10, 4:11, 5:11, 6:11, 6:12, 6:13, 7:13, 7:14, 8:14, 8:15, 9:15, 9:16, 9:17, 9:18.
II połowa: 10:18, 10:19, 11:19, 11:20, 12:20, 12:21, 13:21, 13:22, 14:22, 15:22,15:23, 15:24, 16:24, 16:25, 17:25, 17:26, 18:26, 18:27, 19:27, 20:27, 21:27.