Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Bilbordy przeciwko aborcji zgłoszone na Policję

data dodania: 2017-10-01
aktualizacja: 2017-10-01 22:42:14
Bilbordy znajdują się w Przemyślu przy ulicy Słowackiego, Lwowskiej i 3-go Maja...

Do komendy miejskiej policji w Przemyślu wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia w związku z trzema antyaborcyjnymi bilbordami, które pojawiły się na terenie miasta. Bilbordy znajdują się przy ulicy Słowackiego, Lwowskiej i 3-go Maja. Za ich umieszczenie zapłaciła Fundacja "PRO - Prawo do życia". Drastyczne zdjęcie przedstawia płód w 10 tygodniu życia. Jest także napis w języku polskim i ukraińskim „aborcja zabija”.

- Przechodzące lub przejeżdżające obok osoby odczuwały duży dyskomfort psychiczny w związku z prezentowanymi treściami wizualnymi i czuły, że naruszone zostały granice publicznej przyzwoitości - uważa Linia Kalinowska, z zarządu okręgu przemyskiego Partii Razem.

- Tego rodzaju drastyczne obrazy nie powinny znajdować się w przestrzeni publicznej, ponieważ w rażący sposób naruszają powszechnie przyjęte standardy etyczne i estetyczne. Hasło w bezpośredni sposób uderza w zagwarantowane w Polsce prawo do przerwania ciąży w określonych przepisami sytuacjach. Ponadto billboardyzamieszczone są przy ruchliwych drogach, narażając tym samym szerokie grono osób, w tym także dzieci, na kontakt z tymi obrazami. Osoby te pozbawione są wyboru, czy chcą mieć kontakt z takimi treściami czy nie - dodaje Kalinowska. Według członków Partii Razem, bilbordy wywołują zgorszenie, a tym samym naruszają art. 51 §1 Kodeksu wykroczeń oraz art. 141, który mówi o umieszczaniu w miejscu publicznym nieprzyzwoitego napisu lub rysunku. Partia Razem złożyła w komendzie policji zawiadomienie w tej sprawie.

 

 

Portal informacyjny workjoy.com.pl.