Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Bluesowy Show na najwyższym poziomie

data dodania: 2011-10-15
aktualizacja: 2011-10-15 09:47:16
Na dobrą sprawę tych kilka słów powyżej mogłoby zastąpić cały komentarz tego muzycznego wydarzenia, ponieważ Alvon Johnson to pochodzący z Kalifornii czarnoskóry gitarzysta, kompozytor i wokalista, ale nade wszystko showman, który potrafi zaczarować publiczność.


Na swojej pierwszej trasie koncertowej w Polsce Alvon Johnson odwiedził również Przemyśl, wpisując tym samym Klub „Niedźwiadek” na listę najważniejszych scen muzycznych w Polsce. Niewątpliwa to zasługa basisty Łukasza Gorczycy, który od kilku już lat współpracuje z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK „sprowadzając” tuzy sceny muzycznej do naszego miasta. Na tym zapadającym głęboko w pamięć koncercie obok Alvona Johnsona zagrali równie znakomici muzycy: Łukasz Gorczyca - bass, Jacek Prokopowicz - hammond B3, Paweł Dobrowolski - dr ( zespół A.M. Jopek).

Bilety wyprzedane były na długo przed koncertem. Wieczór zapowiadał się wyjątkowo i tak rzeczywiście było. Rozpoczął się od wspólnego przywitania nadkompletu widowni przez Dyrektor PCKiN ZAMEK Renatę Nowakowską i basistę Łukasza Gorczycę. Krótki rys dotychczasowej współpracy i przybliżenie postaci Alvona Johnsona wprowadziło w klimat koncertu. A później, później to już była tylko wspaniała muzyka, wspaniały show,wspaniała zabawa. Sceną dla tego koncertu był cały Klub. Ze swoją srebrną gitarą i niepowtarzalnym poczuciem humoru artysta wędrował wśród widowni grając, śpiewając i zabawiając zachwyconą publiczność. Z obowiązku już tylko trzeba dodać to, co było w takiej sytuacji oczywiste – bisy i prośby o jak najdłuższe granie.   
Twórczość Alvona Johnsona od początku inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix. Na wokal Johnsona bez wątpienia duży wpływ mieli: Joe Williams, Johnny Hartman, Nat King Cole i Frank Sinatra. Alvon  w swojej karierze występował z wieloma znanymi artystami: The Drifters, The Shirelles, Bobby Day w sławnym utworze “Rocking’ Robin”, Otis Day and the Knights oraz Jimmie Rodgers na płycie Country and Western.

W swojej twórczości artystycznej zetknął się także z komedią. Współpracował ze sławnymi komediantami, wśród których warto wyróżnić nazwiska: Renaldo Rey, Robin Harris, Skillet i Leroy,Lawanda Paige z The Redd Foxx show. Dzięki temu Alvon ma niezwykłe poczucie humoru. Artysta występował na scenach amerykańskich (Las Vegas, Atlantic City, Lake Tahoe oraz w innych miastach Stanów Zjednoczonych) oraz na arenie międzynarodowej: w Malezji, Rosji, Chinach, Francji, Włoszech, Japonii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Australii.
Alvon Johnson jest Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego ‘Guitar Player’, byłym wokalistą grupy "The Coasters" uhonorowanej w muzeum  Rock and Roll Hall of Fame. Jego płyta “The Blues Grew” była nominowana do nagrody  Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Jego ostatnia płyta “Guitars and Cars” została oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny  “Real Blues ”.