Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Giełda Szans

data dodania: 2011-04-19
aktualizacja: 2011-04-19 20:53:42
28 kwietnia od godziny 10:00 w hotelu Gromada w Przemyślu odbędzie się Giełda szans, impreza realizowana przez Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu w ramach projektu Szansa sukcesu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.


Podczas „Giełdy szans” zaprezentowane zostaną nowości z branży usługowej m. in. gastronomicznej, fryzjerskiej i odzieżowej. Impreza zostanie uświetniona pokazami mistrzów. Pokaz kulinarny przygotuje Karol Okrasa, pokaz fryzjerski zaprezentuje Beata Berendowicz i Sławomir Kublin. Nowinki z branży hotelarsko-gastronomicznej zaprezentuje Rektor Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, prof. Roman Tauber.
Podczas spotkania odbędą się pokazy sztuki barmańskiej oraz carvingu w wykonaniu Mariusza Grzesika i Eweliny Różyckiej. Przewidziano również prezentacje umiejętności uczniów ZSU-HiG w dziedzinie fryzjersko-odzieżowej oraz kulinarnej. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele wielu branż usługowych z terenu naszego województwa.

Celem „Giełdy szans” jest upowszechnienie kształcenia w dziedzinie usługowej, promocja szkoły oraz ułatwienie młodzieży znalezienia miejsca na praktyki zawodowe. Dzięki niej, przedsiębiorcy z regionu mogą pozyskiwać uczniów na staże i być może wprzyszłości zatrudniać jako pracowników.