Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Na dworze u króla

data dodania: 2015-02-08
aktualizacja: 2015-02-08 10:58:24
Ferie zimowe 2015 w naszym mieście rozpoczęły się od występu Zespołu Pieśni i Tańca Przemyśl na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Będący w strukturach organizacyjnych Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zespół zaprezentował przemyskim uczniom spektakl taneczno-muzyczny pt. Na dworze u króla.


Widowisko składało się z trzech bajek: „Zaczarowany pędzel”, „Kopciuszek” i „Nie taki diabeł straszny”. Wykonawcami programu – bajki znane i nieznane - byli tancerze z grup tańca dworskiego ZPiT „Przemyśl”.

Z pozoru wydawałoby się, że taniec dworski to „prosta rzecz” – z pozoru. O tym, że opanowanie choćby podstaw tego tańca wymaga „trochę” pracy przekonali się wszyscy ci, którzy po spektaklu, na scenie, wzięli udział w nauce kroków podstawowych. Warto jednak podjąć wyzwanie ponieważ taniec dworski, z którego wywodzi się wiele współczesnych gatunków to bardzo wdzięczna forma spędzania wolnego czasu – zwłaszcza teraz, we wszechobecnej wirtualizacji, która systematycznie i nachalnie stara się „wyjałowić” nasze życie z jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z możliwości nauki tego, ale również innych gatunków tańca zapraszamy do siedziby Zespołu Pieśni iTańca „Przemyśl” przy ul. S. Konarskiego 5 tel. 16 678 23 59 wew. 37.