Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Nadal można składać wnioski o wykup mieszkania

data dodania: 2017-02-09
aktualizacja: 2017-02-09 10:47:29
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wykupem na własność mieszkań komunalnych, radni miejscy postanowili przedłużyć termin składania wniosków o wykup mieszkania z bonifikatą aż do końca 2017 roku.

Wniosek taki mogą składać wszyscy dotychczasowi lokatorzy mieszkań komunalnych. Ci, którzy zdecydują się na wykup zajmowanych przez siebie mieszkań, otrzymają atrakcyjne bonifikaty. Wysokość bonifikat zależy od formy własności danego budynku oraz ilości mieszkań w nim sprzedawanych. W ubiegłym roku zniżki wynosiły do 80, a nawet do 90% wartości nieruchomości oszacowanej przez rzeczoznawcę.

Przedłużenie terminu składania wniosków o wykup mieszkań z bonifikatą zostało zaproponowane przez klub SLD. W czasie trwania obrad Rady Miejskiej, wniosek poparli także inni radni.

Radni przekonują, iż miasto decyduje się na sprzedaż mieszkań komunalnych, bo nie chce już ponosić kosztów ich utrzymania. Poza tym wspólnoty mieszkaniowe o wiele lepiej i skuteczniej radzą sobie z zarządzaniem nieruchomościami.