Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Problem z pijanymi i agresywnymi podróżnymi na granicy z Ukrainą

data dodania: 2017-11-12
aktualizacja: 2017-11-12 21:34:12
Wzrosła liczba agresywnych zachowań podróżnych na polsko - ukraińskich przejściach granicznych. Tylko w ostatnim tygodniu spotkaliśmy się z kilkoma takimi przypadkami.

Do incydentu doszło na drogowym, polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. 58-letni ukraiński kierowca, znajdując się już na terenie przejścia granicznego, stanowczo odmówił wjazdu na wskazany przez funkcjonariusza pas odpraw, twierdząc że sam o tym zdecyduje. Na kilkakrotne polecenie funkcjonariusza, aby podjechał do kontroli, zareagował w sposób agresywny, używając wobec strażnika słów wulgarnych.

Do podobnego doszło incydentu na polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Celnicy skierowali do szczegółowej kontroli samochód, którym podróżowało dwoje Ukraińców. Autem kierowała kobieta, a towarzyszył jej 28-letni mężczyzna. Mężczyzna utrudniał przeprowadzenie kontroli pojazdu, zachowywał się agresywnie, używając wulgarnych słów, w końcu uderzył w głowę jednego z funkcjonariuszy. Celnicy na miejsce wezwali policję.

Okazało się, że agresywny Ukrainiec jest pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Na lotnisku w Jasionce pobili się dwaj mężczyźni, 24- i 36-latkowie, Polacy.Młodszy, 24-latek zachowywał się arogancko w stosunku do strażnika granicznego, który przerwał bójkę. Używał słów wulgarnych i obraźliwych. Okazało się, że ma 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

 

Źródło nowiny24.pl. Data 12.11.2017.