Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Rondo na Pl. Konstytucji w Przemyślu?

data dodania: 2017-10-08
aktualizacja: 2017-10-08 22:43:15
Radna miejska PO Ewa Sawicka zainicjowała akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem budowy ronda na Pl. Konstytucji.

Choć dzięki budowie dróg obwodowych, ruch na Pl. Konstytucji jest zdecydowanie mniejszy, to nadal stanowi spory problem dla mieszkańców. Zwłaszcza chodzi o kierowców wyjeżdżających z ul. Krasińskiego w stronę Mostu Orląt Przemyskich lub ul. Grunwaldzkiej.

Zdarza się, że podczas jednej zmiany świateł, ul. Krasińskiego zdoła opuścić zaledwie jeden samochód. Stojąc na skrzyżowaniu, z zamiarem skrętu w lewo, w stronę mostu, blokuje wyjazd innym kierowca z ul. Krasińskiego. Ta niewielka uliczka korkuje się zwłaszcza popołudniami, podczas powrotów przemyślan z pracy.

Miasto nie chce ronda ze względu na koszty

- Wiosną 2015 r na prośbę przemyślan wystąpiłam z interpelacją do prezydenta miasta dotyczącą budowy ronda na Pl. Konstytucji. Otrzymałam odpowiedz negatywną. Mieszkańcy mają nadal problem. Nie rozwiązała go sygnalizacja świetlna wraz z poprawkami technicznymi. Zwrócili się z nim do mnie po raz kolejny. Powyższy problem poruszali na sesjach Rady Miejskiej radni z różnych klubów.Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta konieczna jest zmiana organizacji ruchu w tym newralgicznym miejscu. Może ją zapewnić jedynie rondo - twierdzi radna Sawicka.

Rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskim. O zmiany na tym skrzyżowaniu wielokrotnie wnioskował również przewodniczący Zarządu Osiedla nr 9 Krasińskiego Marcin Radochoński. Władze miejskie twierdzą, że nie ma technicznych przeszkód do przebudowania skrzyżowania na rondo. Jednak dodają, że ta inwestycja jest nieuzasadniona ze względu na koszty. Szacunkowo wyniosłyby one 4,5 mln złotych. Oprócz samych ulic, należałoby przebudować sieci kanalizacyjną wodociągową, elektryczną i teletechniczną.

Co więcej jakiś czas temu na Pl. Konstytucji istniało już rondo!

 

 

Źródło naszemiasto.pl. Data 08.10.017.