Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Rozkład jazdy na sezon 2020/2021 dla województwa podkarpackiego

data dodania: 2020-11-27
aktualizacja: 2020-11-27 14:32:45
Sprawdź jakie zmiany i nowości wprowadza PKP Intercity w rozkładzie jazdy na nowy sezon, który wejdzie w życie już od 13 grudnia 2020 roku.Jak informuje PKP Intercity, nowy rozkład jazdy wprowadza ważne zmiany dla podróżujących. Najbardziej istotne z nich to stworzenie nowych połączeń oraz zapewnienie szybszych podróży do Krakowa i Katowic. PKP Intercity oświadcza “Zwiększy się liczba połączeń z Rzeszowa do Katowic. Co więcej, skróci się czas przejazdu na tej trasie z około 4 godzin do mniej niż 3 godzin w przypadku najszybszego pociągu. W nowym rozkładzie łatwiejszy stanie się dojazd z Podkarpacia do Krakowa dzięki codziennym 2 parom bezpośrednich połączeń do Sanoka, Krosna i Jasła. Czas podróży z Sanoka do stolicy Małopolski skróci się z około 5 godzin do około 4 godzin”.

Nowe połączenia ułatwią też podróż mieszkańców Podkarpacia nad morze, m.in. do Gdyni i Kołobrzegu. Dodatkowe połączenia obejmą również Zieloną Górę i Szczecin. Dużym udogodnieniem dla podróżników będą również bezpośrednie połączenia z Podkarpacia do Pragi i Budapesztu, możliwe dzięki wydłużeniu relacji pociągu IC Cracovia doPrzemyśla. 

Zmiany w kursowaniu obejmą relację pociągu Matejko z Przemyśla, który zamiast do Bielska-Białej, będzie kursować do Szczecina przez Wrocław. Zmianie ulegną również godziny kursowania pociągu TLK Galicja. Jak podaje PKP Intercity “w Ostrawie zapewnione zostanie połączenie przesiadkowe do Pragi przy jednoczesnym zachowaniu skomunikowania w Przemyślu na pociąg do Kijowa”. Z powodu prac modernizacyjnych zmniejszy się również ilość połączeń do Wrocławia przez Częstochowę. Co więcej pociąg TLK Zamoyski, kursujący między Rzeszowem a Lublinem, zostanie zastąpiony przez TLK Górski, w zmienionej trasie od Szczecina przez Poznań.  

Ze względu na prace modernizacyjne, pociągi PKP Intercity przestaną kursować na trasie Rzeszów - Jasło. Dodatkowo w 2021 roku planuje się tymczasowe zamknięcie linii nr 68 międzt Grodziskiem Dolnym a Przeworskiem. Na trasie będą kursować autobusy zastępcze. 

PKP Intercity oświadcza, że ze względu na pandemię, która wpływa na ilośćpodróżujących koleją, na bieżąco będą analizowane zapotrzebowania na dane połączenia, co może wpływać na dalsze zmiany w rozkładzie jazdy.

 

 

Data: 26.11.2020