Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Więcej pociągów z Przemyśla i Rzeszowa do stolicy kraju

data dodania: 2017-11-12
aktualizacja: 2017-11-12 20:16:52
PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2017/2018 dla woj. podkarpackiego. Więcej połączeń do Krakowa i Warszawy, nowe pociągi nad morze i Dolny Śląsk oraz międzynarodowy skład z Przemyśla do Odessy – tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład PKP Intercity 2017/2018 dla woj. podkarpackiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia br.


Więcej połączeń do Krakowa i stolicy
W rozkładzie jazdy 2017/2018 pasażerowie z woj. podkarpackiego zyskają nowe połączenia. Zwiększy się m.in. liczba pociągów kursujących między Rzeszowem i Krakowem. Do dyspozycji podróżnych będą trzy nowe składy - TLK Biebrza, TLK Małopolska oraz TLK Malinowski - w tym dwa ostatnie do Przemyśla. O 15 min. ulegnie skróceniu czas przejazdu między Krakowem a Rzeszowem (podróż potrwa około 1,5 godziny), natomiast z Przemyśla o blisko 20 min (podróż potrwa poniżej 3 godzin) krócej niż do tej pory. Dodatkowo w czasie szczytu składy będą jeździły co godzinę, a poza co dwie godziny.

Od grudnia do dyspozycji podróżnych będzie także więcej połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Oprócz składu TLK Ustronie oraz TLK Małopolska mieszkańcy Podkarpacia skorzystają również z pociągów TLK Malinowski i TLK Połoniny, który pojedzie przez Jarosław, Nisko, Stalową Wolę, Sandomierz oraz Radom. Natomiast dzięki wydłużeniu trasy składu TLK Biebrza doRzeszowa, podróżni dojadą bezpośrednio także na Podlasie oraz Warmię i Mazury – do Białegostoku, Giżycka i Olsztyna.

W sumie na trasie z Rzeszowa do Warszawy pasażerowie będą mieli do dyspozycji 10 połączeń, natomiast z Przemyśla 6. Między Krakowem, a Rzeszowem będzie kursowało 14 składów, do Przemyśla zaś pojedzie 12 pociągów.

Nowe pociągi na Dolny Śląsk i Pomorze
Mieszkańcy Podkarpacia zyskają możliwość dogodniejszych dojazdów na Dolny Śląsk. PKP Intercity uruchomi regularne, nocne połączenie do Wrocławia. Pociąg TLK Karpaty wyjedzie z Przemyśla i zatrzyma się na stacjach m.in. w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach oraz Opolu. Ponadto od grudnia pojadą dodatkowe pociągi nad morze. Skład TLK Ustronie będzie kursował z Przemyśla do Trójmiasta, natomiast TLK Małopolska – do Gdyni.

Z Przemyśla nad Morze Czarne
Nowością w rozkładzie na sezon 2017/2018 dla mieszkańców Przemyśla jest połączenie z Morzem Czarnym. Nocny skład uruchamiany przez Koleje Ukraińskieprzy współpracy z PKP Intercity pojedzie do Odessy, zatrzymując się po drodze m.in. we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim. Od grudnia, między Lwowem a Przemyślem będą kursować trzy pary pociągów, w tym dwa dzienne. Dodatkowo połączenia międzynarodowe będą skomunikowane z pociągami krajowymi kursującymi do Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Bilety w promocyjnych cenach
Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której, np. pociągiem Express InterCity Premium z Rzeszowa do Warszawy można pojechać już za 89 zł. Po wyczerpaniu tej oferty pasażerowie mogą nabyć bilet w ofercie Promo. Za podróż np. Rzeszowa do Warszawy już od 109 złotych. Na pociągi wszystkich kategorii obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat wwysokości 30, 20 lub 10% na przejazd. Bilety na połączenia PKP Intercity można kupić przez Internet na intercity.pl, za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, a także w kasach lub biletomatach.

Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie
Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200*.
*opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto, usługę świadczy PKP Intercity S.A.