Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

Władze Przemyśla walczą ze smogiem

data dodania: 2018-04-09
aktualizacja: 2018-04-09 23:19:20
Miasto Przemyśl przeznaczy kolejne 100 tys. na dofinansowanie wniosków dot. programu “Wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej i ekologicznej”.

Ostatnim razem wpłynęło 158 wniosków, ale tylko 22 wnioskodawców otrzymało wsparcie. Z tego powodu Miasto postanowiło ogłosić kolejny nabór.

Biorąc pod uwagę ilość chętnych stanowi, to zaledwie 14% zapotrzebowania. Pozostałe osoby wnioskujące o dotację otrzymały odpowiedź negatywną i przedkładają pisma z prośbą o ponowne rozpatrzenie ich wniosków. – wyjaśnia zastępca prezydenta Janusz Hamryszczak.

Wymiana źródeł ciepła prowadzi do ograniczenia smogu, poprawy powietrza i ochrony zdrowia mieszkańców Przemyśla oraz stanowi realizację wytycznych Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Przemyśla.

Wydaje się jednak, że to kropla w morzu potrzeb.

22 wymienione kotły nie załatwią sprawy. Przy takiej intensywności naszych działań nie osiągniemy efektów. Jest źle i przy takim tempie naszych działań będzie coraz gorzej. Jesteśmy wobec tego bezradni. Ta potrzeba jest coraz pilniejsza i coraz groźniejsza. To kropelka w morzu potrzeb naszego miasta – powiedział radnyR.Kulej.

 

 

Źródło portalprzemyski.pl. Data 09.04.2018.