Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Zatrzymano handlarzy papierosami bez akcyzy. Wśród nich są mieszkańcy Przemyśla i Mielca

data dodania: 2020-11-27
aktualizacja: 2020-11-27 14:49:01
Na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zatrzymano grupę podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się handlem papierosów z przemytu.

Straż Graniczna we wtorek i środę zatrzymała w tej sprawie łącznie 8 osób, w tym mieszkańców Przemyśla, Mielca i województwa małopolskiego. Wśród zatrzymanych jest również podejrzany o kierowanie grupą przestępczą. 

 Zatrzymane osoby są podejrzane o handel papierosami bez akcyzy. Szacuje się, że w ciągu pół roku prowadzenia nielegalnej działalności narazili Skarb Państwa na straty ok. 2,4 mln złotych, wprowadzając do obiegu ponad 102 tysiące paczek papierosów. 

 Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu, która wniosła do Sądu Rejonowego wniosek o trzymiesięczny areszt dla trzech podejrzanych. Pozostałe osoby pozostają pod dozorem policji. Zastosowano wobec nich zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. 

 Ustalono, że grupa działała między styczniem a lipcem 2019 roku, na obszarze województwa podkarpackiego i małopolskiego. Celem grupy było kupno i dystrybucja papierosów bez akcyzy. 

Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie. 

 

 

Źródło: nowiny24.pl Data: 27.11.2020