Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Zbiórka na nowy wózek dla Sary Staszyszyn, wieloletniej mistrzyni tańca na wózkach z Przemyśla

data dodania: 2020-10-26
aktualizacja: 2020-10-26 11:31:49
13-letnia Sara zbiera pieniądze na specjalistyczny wózek inwalidzki, który pomoże jej dalej rozwijać swoją największą pasję.

Sara choruje na wrodzoną łamliwość kości trzeciego stopnia. Mimo swojej choroby odnosi duże sukcesy w tańcu na wózku. Nastolatka może pochwalić się między innymi dwoma Pucharami Świata w Tańcach na Wózkach w Cuijk w Holandii.

13-letnia Sara Staszyszyn z Przemyśla ma na swoim wiele osiągnięć w tańcu na wózku, m.in. w międzynarodowych mistrzostwach. Swoją przygodę z tańcem zaczęła 4 lata temu. Razem ze swoją mamą Beatą włożyły wiele wysiłku i pracy, aby w przemyskim studio Golden Dance otwarto kurs tańca dla osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim. 

Aby kontynuować swoją karierę Sara potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego, który spełnia wymogi mistrzostw i zawodów. Jego koszt to 12 tysięcy złotych. Dzięki dotacji udało się zebrać 7 500 tysiąca, jednak ciągle brakuje pozostałej kwoty. 

Organizatorzy zbiórki proszą wszystkie osoby, które mogą pomóc w dalszym spełnianiu marzeń Sary o wsparcie zbiórki, która prowadzona jestna stronie pomagam.pl pod nazwą “Wózek dla Mistrzyni Świata”. Wpłat można dokonywać pod linkiem pomagam.pl/wozekdlasary.

 

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl Data: 21.10.2020