Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Za co kochamy łóżka kontynentalne?

data dodania: 2024-06-13
aktualizacja: 2024-06-13 14:51:02
Każde łóżko powinno ci zapewniać wygodę. Niestety nie zawsze tak jest. Nie da się także ukryć, że są łóżka, które dzięki swojej określonej konstrukcji są w stanie zapewnić ci większy komfort. Do takich mebli z pewnością należą łóżka kontynentalne, które składają się z kilku warstw, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort wypoczynku, a jednocześnie bardzo elegancko się prezentują.

Prawdziwe łóżka kontynentalne — czym się wyróżniają?

Solidna podstawa łóżka kontynentalnego jest często wykonana z drewna lub metalu. Czasami stosuje się już tutaj dodatkowe sprężyny bonellowe lub kieszeniowe dla lepszego podparcia. Następna część to tzw. materac główny, jest to materac sprężynowy, materac kieszeniowy lub bonellowy. To przede wszystkim on odpowiada za komfort spania i odpowiednie, optymalne wsparcie dla ciała. Na tę podstawową konstrukcję nakłada się materac nawierzchniowy, cienki, zwany topperem. Może być on wykonany z różnych materiałów: pianka memory, lateks czy puch. Odpowiada za podniesienie komfortu jeszcze bardziej. Dopiero na tę konstrukcję idzie kołdra, poduszki i dodatkowe akcesoria.

Z reguły w łóżkach kontynentalnych stosuje się tapicerowanie. Modele posiadające zagłówek gwarantują idealne podparcie dla ciała podczas czytania, oglądania telewizji. Całakonstrukcja jest natomiast z reguły wyższa niż w przypadku tradycyjnych łóżek.

Czy opłaca się kupić łóżko kontynentalne?

Łóżka tapicerowane w wersji łóżek kontynentalnych to obecnie jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych mebli do sypialni. Wynika to przede wszystkim z ogromnej wygody, jaką gwarantuje takie łóżko, ale i jego bardzo estetyczny wygląd. Tego typu mebel pasuje do nowoczesnych sypialni, sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich, ale i glamour. Łóżko jednoosobowe świetnie sprawdzi się jako łóżko młodzieżowe. Wersje dwuosobowe bardzo chętnie są wybierane jako łóżka małżeńskie.

  • Przede wszystkim dzięki wielowarstwowej konstrukcji (podstawa, materac główny, topper), łóżka kontynentalne gwarantują doskonałe podparcie dla całego ciała, co przekłada się na zdrowy i komfortowy sen.
  • Wiele łóżek kontynentalnych posiada materace kieszeniowe dopasowujące się do kształtu ciała i zmniejszające dzięki temu punkty nacisku, co jest istotne tak dla zdrowegokręgosłupa, jak i stawów.
  • Łóżka kontynentalne są zazwyczaj wyższe niż tradycyjne łóżka, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie z łóżka, szczególnie osobom starszym lub z problemami ruchowymi. Ale ten komfort cenią sobie właściwie wszyscy.
  • Użycie wysokiej jakości materiałów, zarówno w warstwach materaca, jak i w tapicerce, gwarantuje, że łóżko małżeńskie czy pojedyncze łóżko dla nastolatka będzie wygodną przestrzenią wypoczynku przez wiele lat.
  • Łóżka kontynentalne często są tapicerowane w tkaniny wysokiej jakości, co nadaje im elegancki wygląd. Dzięki temu są one popularnym wyborem w hotelach i luksusowych sypialniach.
  • Jakość i trwałość tkanin wykorzystanych w łóżkach kontynentalnych to jedno, a drugie — łatwość ich czyszczenia, która również jest cenną zaletą tego typu łóżek. Większość modeli pozwala także na łatwe zdejmowanie i pranie topperów, co ułatwia utrzymanie higienyłóżka.

Jak oceniać kontynentalne łóżka? Czym kierować się przy wyborze?

Wybierając łóżko kontynentalne, przede wszystkim zastanów się, dla kogo jest ono przewidziane. Nieco inaczej będziesz wybierać łóżko dziecięce, dla nastolatka, a jeszcze inaczej łoże małżeńskie. Dużym plusem jest to, że w przypadku łóżka kontynentalnego istnieje możliwość wyboru różnych twardości materaca, typów topperów (np. pianka memory, lateks), a także materiałów i kolorów tapicerki. Dzięki temu masz szansę na stworzenie łóżka idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Dostępność tych mebli w różnych stylach, kolorach i materiałach pozwala na łatwe ich dopasowanie do aranżacji sypialni.

Redakcja portalu P24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych powyżej materiałów.