Przemyśl - nasze miasto całą dobę

HISTORYCZNO-ARTYSTYCZNE WAKACJE na Zamku Kazimierz

data dodania: 2023-07-17
aktualizacja: 2023-07-17 07:40:40
Kolejny (drugi w tym roku) dzień odbywającej się już od kilku lat akcji Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK pn. HISTORYCZNO-ARTYSTYCZNE WAKACJE na Zamku Kazimierzowskim za nami. Dzisiaj odwiedziła nas półkolonijna grupa z Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przygotowany specjalnie dla dzieci historyczno-artystyczny dzień minął według dobrze znanego z poprzednich lat scenariusza – robimy wszystko, aby dziecięce twarze były roześmiane i aby zabawa była jak najlepsza. Efekt został osiągnięty. Podczas zajęć plastycznych, które odbyły się jak zawsze w zabytkowych wnętrzach Zamku Kazimierzowskiego, dzieci samodzielnie wykonały różnorodne, kolorowe maski, które później zabrały ze sobą do domów.

Żadna wizyta w przemyskim Zamku – a zwłaszcza dzieci – nie może się odbyć bez akcentów edukacyjno-historycznych. W tym wypadku był to spacer po dziedzińcu, gdzie znajdują się kamienne obrysy nieistniejących już: Cerkwi Wołodara oraz Rotundy z palatium. Na zakończenie – i to wzbudziło chyba największe zainteresowanie – dzieci zeszły do lochów.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK