Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Przystanek Poezja - Agata Lalik

data dodania: 2018-05-23
aktualizacja: 2018-05-23 09:48:32
24 maja o godz. 17.00 zapraszamy miłośników poezji do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu, na spotkanie autorskie z cyklu "Przystanek Poezja". Organizowany po raz 43. autorski wieczór tym razem poświęcony będzie twórczości Agaty Lalik, mieszkanki Woli Korzenieckiej.

Agata Lalik to poetka o wszechstronnych zainteresowaniach. Jest pasjonatką gór, pieszych wędrówek i historii, a także rękodzieła, m. in. wykonuje piękne hafty.  W swojej miejscowości mieszka od  20 lat, z zawodu jest handlowcem, pracuje w Birczy. Lokalna patriotka i społeczniczka, jest m.in. zasłużoną honorową dawczynią krwi, członkiem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Birczy, Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Przemyska”.  

W 2015 r. zdobyła II miejsce w Konkursie  Poetyckim „Poeta przyrodniczy” zorganizowanym przez  Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Jest wielokrotną laureatką gminnych konkursów kulinarnych, zdobyła też III nagrodę w konkursie pisanek.
          
W 2016 r. wydała swój pierwszy tomik pt. „Rzeka życia”. Jej wiersze wielokrotnie były prezentowane podczas organizowanego jesienią przez Centrum Kulturalne w Przemyślu „Dorocznego Spotkania Poetów”.

Pisze z potrzeby serca. Inspiruje ją wszystko co wokół,  od uczuć poczynając, po wydarzenia i opisy przyrody kończąc. Kocha koty, kwiaty i słodycze.  Mówi o sobie, że jest optymistką. Zawsze uśmiechnięta, choć jej utwory niejednokrotnie zaskakują refleksyjną tematyką - wtedy ukazuje drugą stronę swojej osobowości. Dlatego też mały zbiorek z  jej utworami, który zostanie specjalnie przygotowany dla każdego gościa „Przystanku poezja",  zatytułowano „Druga strona".

Ten czwartkowy wieczór uświetni występ zespołu wokalnego "Trio X", zaś wierszy Autorki posłuchamy w jej interpretacji oraz w wykonaniu Grupy Teatralnej "Garderoba" z CK w Przemyślu.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.