Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Konsultacje społeczne dotyczące Placu Rybiego w Przemyślu

data dodania: 2020-10-26
aktualizacja: 2020-10-26 11:33:48
Biuro Rozwoju Miasta Przemyśl, w ramach projektu “Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0" przeprowadziło konsultacje, które miały na celu poznanie koncepcji mieszkańców na zagospodarowanie Placu Rybiego.

Władze miasta zaprosiły mieszkańców do dyskusji na temat planów zagospodarowania przestrzeni Placu Rybiego. Jest to obecnie największa przestrzeń w miejskim centrum, gdzie znajduje się niedawno odnowiony parking. Niestety na tym parkingu jak i w całym centrum, ciężko znaleźć wolne miejsce do zaparkowania samochodu. W trakcie warsztatów omówiono propozycję zmian w tym miejscu. W dyskusji wzięli udział mieszkańcy Przemyśla, Miejski Konserwator Zabytków, przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, przedstawiciele Stowarzyszenia MOST, lokalni przedsiębiorcy, uczniowie II LO w Przemyślu wraz z nauczycielem. 

W trakcie konsultacji mieszkańcy podkreślali konieczność stworzenia wielopoziomowego parkingu. Mieszkańcom zależy również aby w centrum znalazła się dobrze zagospodarowana przestrzeń, na której będa mogły się odbywać różne wydarzenia, jak również tereny zielone, na których będzie można odpocząć.

 

 

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl Data: 22.10.2020