Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Lekarz Włodzimierz Bodnar z Przemyśla przekonuje, że amantadyna może być skutecznym lekiem na koronawirusa

data dodania: 2020-11-27
aktualizacja: 2020-11-27 14:29:40
Lekarz Włodzimierz Bodnar w ostatnim czasie zyskał rozgłos, dzięki swojej metodzie leczenia pacjentów chorujących na COVID-19 amantadyną. Lekarz nawołuje Ministerstwo Zdrowia, aby przeprowadzić badania skuteczności dla tego leku.

Jak podaje sam Włodzimierz Bodnar, w okresie od lutego do października, wyleczył ponad 100 pacjentów zakażonych koronawirusem. Większość z nich źle przechodziła zakażenie, głównie ze względu na choroby współistniejące. Lekarz opisuje, że metodę leczenia amantadyną przetestował również na własnej osobie. Udało mu się zniwelować ciężki atak koronawirusa już po 48 godzinach od rozpoczęcia leczenia. Obecnie przechodzi okres rekonwalescencji, ale jak sam twierdzi czuje się bardzo dobrze. 

Jak twierdzi lekarz, jego metoda może w ciągu 48 godzin polepszyć stan minimum 99% ciężkich, hospitalizowanych pacjentów, którzy następnie przez kolejnych kilka dni będą przechodzić okres zdrowienia.  

Włodzimierz Bodnar jest jednym z najbardziej znanych przemyskich lekarzy. Wielu ludzi darzy go dużym zaufaniem i wierzy w jego metodę leczenia. Potwierdzeniem tego jest brak amantadyny w aptekach. Jego teoria zyskała popularność w całym kraju, przez co musiał ograniczyć swoje działania. Sprawę bada rzecznikodpowiedzialności dyscyplinarnej lekarzy, a sam lekarz obecnie nie bada nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. 

Włodzimierz Bodnar chce przekonać innych do konieczności przeprowadzania badań nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19, jako że może być to lek blokujący rozwój wirusa w organizmie.

 

 

Źródło: przemyslnaszemiasto.pl Data: 21.11.2020