Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Teatralne Andrzejki – spektakl CUDOWNA TERAPIA

data dodania: 2019-02-04
aktualizacja: 2019-02-04 09:53:41
CUDOWNA TERAPIA to komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, który są, byli lub planują być w związku – to zdanie bardzo dosłownie wzięli widzowie stawiając się bardzo licznie w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Wykupili bardzo szybko bilety po to, żeby ten andrzejkowy wieczór spędzić z aktorami na żywo.

Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, jest wyjście tej sytuacji. Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.

Joanna (Olga Bańczyk) - egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją, Walenty (Dariusz Kordek) - nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej czyli państwo Dorek. Są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi.

Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty (Artur Pontek), by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło? Czy specjalista znajdzie sposób,by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy?

Odpowiedzi na te pytania znaleźli wszyscy, którzy obejrzeli spektakl na Zamku Kazimierzowskim. Wszystko za pomocą błyskotliwych dialogów i zabawnych sytuacji. I oczywiście wspaniałych aktorów.