Przemyśl - nasze miasto całą dobę

10 marca 2019 r. – Koncert z okazji Dnia Kobiet w wyk. Przemyskiego Big Bandu pod dyr. Antoniego Gurana

data dodania: 2019-04-04
aktualizacja: 2019-04-04 12:30:35
Mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny zostali zaproszeni na koncert Przemyskiego Big
Bandu pod dyr. Antoniego Gurana. Tym razem organizatorami koncertu z okazji Dnia Kobiet
byli: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki
ZAMEK.


Przemyski Big Band działa przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod kierunkiem Antoniego Gurana. W jego składzie występują uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły. Na program artystyczny zespołu składają się przede wszystkim utwory jazzowe. Na koncercie w zabytkowych pomieszczeniach Zamku Kazimierzowskiego znane szlagiery tego gatunku muzyki wykonali również zaproszeni do współpracy młodzi przemyscy soliści: Maria Feduniewicz, Kamila Klejn i Kacper Bator. Koncert oprócz walorów muzycznych miał również inne oblicze. Przed wejściem na salę widowiskową, w foyer, ulokowane było stanowisko Szpitala Wojewódzkiego im. ŚW. OJCA PIO w Przemyślu, przy którym można było zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi. Swoje stanowisko miała też firma kosmetyczna MARY KAY, salon bielizny SEKRET KOBIETY oraz DIAMONT CLUB. Była też ścianka kwiatowa przygotowana przez Kwiaciarnię CANDIA, przy której można było się fotografować. Podczas tego muzycznego wieczoru Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun składałżyczenia wszystkim paniom dwa razy. Pierwszy raz na scenie podczas muzycznego występu, drugi raz po koncercie w zamkowej Galerii, podczas okazjonalnego poczęstunku. W tym miejscu życzenia z okazji Dnia Kobiet, piękniejszej połowie naszego społeczeństwa składała
również Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka oraz Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Bogusław Świeży.


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński