Przemyśl - nasze miasto całą dobę

12 maja 2019 r. – z cyklu „Zamkowe Teatralia” spektakl ŻONA DO ADOPCJI

data dodania: 2019-05-14
aktualizacja: 2019-05-14 09:00:51
12 maja o godzinie 18:00 odbył się spektakl "Żona do adopcji" w reżyserii Jakuba Ehrlicha.

Majowa odsłona cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem cyklu „Zamkowe Teatralia” zgromadziła komplet widzów. Powód był prosty – doskonała komedia Teatru OLD TIMERS GARAGE w wykonaniu znakomitych aktorów: Olgi Borys, Marka Pitucha i Jakuba Wonsa. Reżyserem spektaklu był Jakub Ehrlich.

„Żona do adopcji” to znakomity sposób na rozrywkę, swoiste studium przypadku przeciętnego polskiego małżeństwa. To sztuka podszyta erotycznymi podtekstami więc raczej dla dorosłych.

W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce – dom praca, dom praca. Od czasu do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się głowę. Żona Adama wyjeżdża. Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczasżycie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem „normalności”.

Jak rozwiązał się splot dziwnych wydarzeń? Czy prawdziwych przyjaciół rzeczywiście poznaje się w biedzie? Dowiedzieli się tego ci, którzy obejrzeli ten przezabawny spektakl.Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

 

 

Źródło: kultura.przemysl.pl. Data: 12.05.2019