Przemyśl - nasze miasto całą dobę

16 lipca 2023 r. – XXIII Międzynarodowy Festiwal SALEZJAŃSKIE LATO MUZYCZNE – koncert jazzowy PAVEL WLOSOK ENSEMBLE - relacja

data dodania: 2023-07-29
aktualizacja: 2023-07-29 11:46:29
Międzynarodowy Przemyski Festiwal SALEZJAŃSKIE LATO MUZYCZNE nawiązuje do tradycji Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej i jest kontynuacją wielowiekowej działalności muzycznej kultywowanej w Przemyślu. Tegoroczna, dwudziesta trzecia już edycja składa się z czternastu koncertów i trwa od 10 do 29 lipca.

Prezentacje muzyczne odbywają się w Bazylice Archikatedralnej, Opactwie Benedyktynek, na Zamku Kazimierzowskim, Kościele o.o. Karmelitów, Kościele o.o. Franciszkanów i w Kościele Salezjanów. Festiwal organizowany jest corocznie od 2001 roku i jako jedna z najważniejszych imprez muzycznych na Podkarpaciu zdążyła zaskarbić sobie wśród przemyskich melomanów szerokie grono wiernych słuchaczy, którzy podążają za artystami w miejsca, w których odbywają się występy. Międzynarodowy Przemyski Festiwal SALEZJAŃSKIE LATO jest imprezą prestiżową, a długoletnia historia, różnorodność repertuaru i gatunków muzycznych prezentowanych podczas koncertów sprawia, że każda edycja Festiwalu jest wyjątkowa i niepowtarzalna. 

Pierwszy z dwóch koncertów, które zaplanowane były w bieżącym roku na Zamku Kazimierzowskim odbył się w niedzielę 16 lipca na zamkowym dziedzińcu. Dla licznie przybyłej widowni, w koncercie jazzowym wystąpił Pavel Wlosok Ensemble w składzie: Pavel Wlosok (USA) –fortepian, Marcin Ślusarczyk – saksofon, Paweł Palcowski – trąbka, Alan Wykpisz – kontrabas, Grzegorz Pałka – perkusja.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK