Przemyśl - nasze miasto całą dobę

2 maja 2019 r. – KONCERT WIOSENNY w wyk. Chóru Ewangelickiego im. O. Kolberga z Radomia

data dodania: 2019-05-07
aktualizacja: 2019-05-07 09:13:29
Relacja z koncertu, który odbył się 2 maja w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego.

Chór powstał we wrześniu 2004 roku przy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Radomiu. Jego założycielką i dyrygentką jest diakon Katarzyna Rudkowska. Początkowo chór działał w obrębie Parafii i Kościoła. W ciągu kilku lat chór powiększył swą liczebność. Rozpoczął regularną działalność koncertową nie tylko na terenie Parafii. Występował kilkakrotnie dla pacjentów radomskich szpitali, dla Stowarzyszenia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane, w radomskim Areszcie Śledczym, w Domach Pomocy Społecznej i Ośrodkach Kultury.

Początkowo śpiewało w nim sześć osób. Obecnie liczy sobie dwudziestu ośmiu chórzystów. W ciągu kilku ostatnich lat stał się też chórem ekumenicznym zrzeszający w sobie chórzystów z pięciu różnych Kościołów Chrześcijańskich z terenu Radomia i okolic. W czerwcu 2014 chór przyjął imię ewangelickiego etnografa i kompozytora Oskara Kolberga. W sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego mieszkańcy Przemyśla oraz odwiedzający nasze miasto turyści wysłuchaliwybrany na tę okazję zestaw utworów rozrywkowych. Były to - w specjalnych chóralnych aranżacjach – kompozycje: z musicalu „Skrzypek na dachu”, L. Cohena, E. Claptona, A. German, zespołu Zakopower, zespołu IRA. Jak przystało na chór chrześcijański w programie znalazły się również pieśni religijne, a także ludowe.

 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński