Przemyśl - nasze miasto całą dobę

22 kwietnia 2023 r. – koncert zespołu U STUDNI

data dodania: 2023-04-25
aktualizacja: 2023-04-25 18:31:36
„U Studni” to zespół wywodzący się z nurtu poezji śpiewanej, jedna z najlepszych w Polsce
formacji uprawiających balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą
muzyczną, a tworzą ją byli muzycy kultowego Starego Dobrego Małżeństwa. Współtworząc
przez wiele lat (1984-2012) tę formację, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl
muzyczny tej legendarnej grupy.


W 2012 r. postanowili razem wędrować, dzieląc się ze słuchaczami łagodnymi brzmieniami ballad układanych i wykonywanych z potrzeby serca. Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną, bazując na kompozycjach głównie Dariusza Czarnego, a także Ryszarda Żarowskiego i Aleksandry Kiełb.

W swoich piosenkach sięgają po teksty poetów: Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Józefa Barana, Edwarda Stachury, Mirosławy Szawińskiej, śpiewają też autorskie piosenki Aleksandry Kiełb-Szawuły, Dariusza Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantująwyjątkowość każdego spotkania z U STUDNI. 

Koncert rozpoczął, wprowadzając widownię w muzyczną atmosferę autor audycji „Magazyn Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT” Polskiego Radia Rzeszów Jerzy Krużel. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego zespół wystąpił w składzie: Dariusz Czarny - gitary, śpiew, Ola Kiełb-Szawuła - śpiew, Joanna Radzik – skrzypce, śpiew, Ryszard Żarowski - gitary, śpiew. Na materiał koncertu składały się – w dużej mierze - utwory z ostatniej płyty „Najpiękniejsza podróż”. Jest to już siódmy w ogóle krążek tego zespołu, a 5 studyjny. 

Tekst i fotografie: Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK