Przemyśl - nasze miasto całą dobę

25 kwietnia 2023 r. – spektakle „Dobra samotność” i „J” z okazji Jubileuszu 9-lecia działalności Teatru S.A.N. w Przemyślu

data dodania: 2023-04-26
aktualizacja: 2023-04-26 19:54:03
Od samego początku wszystkie występy cieszą się ogromnym powodzeniem i nagradzane są rzęsistymi brawami. Repertuarowa paleta jest bardzo szeroka, realizowane spektakle to propozycje dla widzów w wieku od przedszkolnego do najbardziej dojrzałego. S.A.N. nie przestaje zadziwiać, każda premiera jest zaskoczeniem – oczywiście na plus.

Teatr S.A.N. (Spontanicznie, Amatorsko, Niezależnie) z Przemyśla, którego twórcą – przede wszystkim - ale także scenarzystą, reżyserem i oczywiście aktorem jest Rafał Paśko, prezentuje swoje przedstawienia m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego już od dziewięciu lat. Od samego początku wszystkie występy cieszą się ogromnym powodzeniem i nagradzane są rzęsistymi brawami. Repertuarowa paleta jest bardzo szeroka, realizowane spektakle to propozycje dla widzów w wieku od przedszkolnego do najbardziej dojrzałego. S.A.N. nie przestaje zadziwiać, każda premiera jest zaskoczeniem – oczywiście na plus. Za każdym razem jesteśmy świadkami nowych rozwiązań scenicznych, tak choreograficznych jak i podejścia do tekstu. Za każdym razem jest inaczej – lepiej. Jedno jest jednak niezmienne – każda pozycja niesie pozytywne przesłanie i jest godna polecenia.

 

Na jubileuszowy wieczór na zamkowejscenie Rafał Paśko przygotował dwa widowiska wyreżyserowane przez siebie: „Dobra samotność” i „J”. W pierwszym z nich wystąpiły uczennice II LO w Przemyślu: Olivia Głowacz, Zofia Nykel, Zuzanna Pawliszcze, Magdalena Sobczak, Wiktoria Strzyżewska. Drugi to monodram, w którym wystąpiła Jagoda Adamiec. Zanim jednak wystąpili młodzi, utalentowani aktorzy, widzowie obejrzeli film Roberta Młynarskiego przedstawiający dotychczasowe osiągnięcia Teatru S.A.N.

Jak na Jubileusz przystało, odbyła się też część zwana oficjalną. W przerwie miedzy spektaklami, na scenie pojawiła się Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska oraz Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Przemyślu Maciej Wolański. Z ich ust popłynęły słowa szczerego uznania za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne dostojnego Jubilata, wręczony został list gratulacyjny oraz kosz upominkowy wypełniony po brzegi doskonałymi słodyczami.


Tekst i fotografieTomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK