Przemyśl - nasze miasto całą dobę

26 listopada 2019 - „Raport z przesłuchania” koncert Piotra Bukartyka z zespołem AJAGORE

data dodania: 2019-11-28
aktualizacja: 2019-11-28 13:40:05
Projekt Bukartyk/AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka i muzyków grupy AJAGORE - instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy - od jazzu, rhythm and bluesa przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe.

Piotr Bukartyk – znakomity tekściarz, charakterystyczny wokalista, radiowiec - jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad trzydziestu lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, miłości, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają. Wszystko to podane jest w specyficzny, właściwy tylko dla tego artysty sposób.

Z tej artystycznej współpracy powstało coś nietuzinkowego, bezkompromisowego, dziś już na scenie niespotykanego – niezwykle osobisty świat opisywany przez Bukartyka w muzycznej, równie niezwykłej oprawie zespołu AJAGORE. W taki oto sposób, w czasach, kiedy słowo się dewaluuje, a dźwięk staje się nic nie znaczącym tłem, powstał swego rodzaju RAPORT o stanie współczesności.

Żartobliwie, ironicznie, a czasem nostalgicznie - tak było na scenie Zamku Kazimierzowskiego we wtorkowy wieczór 26 listopada 2019 roku.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński