Przemyśl - nasze miasto całą dobę

27 kwietnia 2023 r. - widowisko taneczne „ Z tańcem przez świat” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

data dodania: 2023-05-03
aktualizacja: 2023-05-03 16:54:38
29 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony został w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Z okazji tego święta Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przygotowało dla przemyskiej widowni barwne, taneczne widowisko zatytułowane „Z tańcem przez świat”.

Taniec jest jedną z najstarszych sztuk nierozerwalnie związanych z życiem ludzkim. To dziedzina, w której jest się zarówno artystą, jak i tworzywem.

29 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony został w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Z okazji tego święta Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przygotowało dla przemyskiej widowni barwne, taneczne widowisko zatytułowane „Z tańcem przez świat”. W spektaklu, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego swoje umiejętności zaprezentowali: Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, Studio Baletowe ”Terpsychora”,  Studio Tańca Golden Dance, Szkoła Tańca „A-Z” oraz Zespół Tańca Ludowego ARKAN. Wokalnym wzbogaceniem tego widowiska były występy dwóch młodych, ale jakże utalentowanych przemyślanek: Martyny Burchały i Kornelii Wodki. Koncert prowadził uzupełniając go słowem Jaromir Barański.

Taneczny spektakl na scenie Zamku Kazimierzowskiego był swoistym hołdem złożonymwszystkim tancerzom z okazji ich święta. Dziękując za wrażenia dostarczone podczas tego widowiska, życzymy jednocześnie wszystkim tancerzom nam znanym i tym, których jeszcze nie poznaliśmy także, abyście pielęgnowali i rozwijali swoją pasję, a każdy ruch na scenie niech daje Wam satysfakcję i radość.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK