Przemyśl - nasze miasto całą dobę

29 grudnia 2019 r. - KONCERT PRZEDSYLWESTROWY – „Beatles Legends Show” w wyk. zespołu The Backwards

data dodania: 2020-01-09
aktualizacja: 2020-01-09 10:30:05
Artystycznym wydarzeniem zamykającym rok 2019 na scenie Zamku Kazimierzowskiego był KONCERT PRZEDSYLWESTROWY, natomiast ostatnim przedsięwzięciem kończącym rok 2019 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w ogóle, był KONCERT SYLWESTROWY, który odbył się 31 grudnia w Rynku Starego Miasta.

W KONCERCIE PRZEDSYLWESTROWYM, niezapomniane bestsellery zespołu The Beatles w zabytkowych zamkowych pomieszczeniach zaprezentował znany, lubiany i ceniony za całokształt swojej działalności słowacki zespół The Backwards. Jest to czołowa światowa grupa muzyków odtwarzających pełną twórczość zespołu The Beatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.

To był nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko bardzo wiernie oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo, z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach, z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George'a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkimz żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu! Dzięki The Backwards mogliśmy przenieść się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego, co słyszymy w nagraniach The Beatles! Członkowie zespołu: „JOHN” – Dalibor Stroncer – wokal, gitara rytmiczna, harmonijka, instrumenty klawiszowe, „PAUL” – Miro Dzunko – gitara basowa, wokal, „GEORGE” – Frantisek Suchansky – gitara prowadząca, wokal, „RINGO” – Daniel Skorvaga – perkusja, wokal.

W cenie biletu – jak zwykle w tego typu wydarzeniach na Zamku Kazimierzowskim - znalazł się poczęstunek oraz niespodzianki. Już na samym początku, w foyer, wszystkich przybyłych gości witał kolędami zespół „SZAROTKI” z 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu pod kierunkiem Elżbiety Bernatek. Drugą część występu zespołu The Backwards rozpoczął pokaz taneczny Elżbiety Szelążek i KacpraKawińskiego czyli pary sportowego tańca towarzyskiego ze Szkoły Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi. Po występie słowackich Beatlesów na scenę wkroczył Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i złożył – za pośrednictwem przybyłych – noworoczne życzenia wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Na zakończenie artystycznego wieczoru na zamkowej scenie ponownie wystąpił zespół „SZAROTKI”. Ostatnim „elementem” ostatniej imprezy w tym roku na Zamku Kazimierzowskim było spotkanie w foyer z członkami zespołu The Backwords. A tam - w miłej atmosferze - artyści podpisywali swoje płyty i pozowali do wspólnych zdjęć.

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński