Przemyśl - nasze miasto całą dobę

3 marca 2023 r. - recital fortepianowy Kamila Serefko

data dodania: 2023-03-14
aktualizacja: 2023-03-14 17:45:42

3 marca 2023 r. odbył się recital fortepianowy Kamila Serefko 

W piątkowy wieczór 3 marca 2023 r. w recitalu fortepianowym na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpił pochodzący z Przemyśla, obecnie mieszkający w Krakowie, znakomity pianista Kamil Serefko. Wspaniałe widowisko instrumentalne na fortepian w swojej treści zawierało autorską muzykę rozrywkową i opierało się głównie na utworach z płyty Sustain Dreams oraz nowych kompozycjach.

Jak  należało się spodziewać widownia wstawiła się w komplecie. Artysta czarował swoim muzycznym artyzmem wzbogacając muzyczny przekaz osobistymi refleksjami na temat muzyki i sztuki w ogóle. Nie dziwi to ponieważ Kamil GF Serefko jest pianistą, pedagogiem, kompozytorem, założycielem szkoły pianistycznejIntunity. Jest propagatorem edukacji instrumentalnej i jej korzystnego wpływu na rozwój intelektualno-emocjonalny człowieka. W projekcie Sustain Dreams muzyka akustyczna łączy się z elektroniką. Utwory charakteryzują się nowoczesnym brzmieniem fortepianu. 

Dla wszystkich gości, którzy tego wieczoru wybrali muzyczne emocje na Zamku, organizator, czyli PCKiN ZAMEK przygotowało niespodziankę w postaci poczęstunku. W zamkowym foyer zaaranżowano okolicznościową kawiarenkę ze słodkim poczęstunkiem i oczywiście z kawą.  

Tekst Tomasz Beliński - Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK  
Fotografie: Grzegorz Gajdzik, Piotr Pruchnicki, Adam Tułacz, zbiory własne