Przemyśl - nasze miasto całą dobę

8 marca 2019 r. - 30-lecie zespołu IRA – koncert akustyczny legendy rocka [ZDJĘCIA]

data dodania: 2019-04-04
aktualizacja: 2019-04-04 12:31:12
TO BYŁ WYJĄTKOWY KONCERT JEDNEGO Z NAJWAŻNIEJSZYCH
ZESPOŁÓW POLSKIEGO ROCKA Każda płyta tej grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.


W sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego usłyszeliśmy ich największe przeboje. Zespół zagrał w składzie: Artur Gadowski – vocal, Wojciech Owczarek – perkusja, Piotr Sujka – bas, Piotr Konca – gitara, Sebastian Piekarek – gitara.

TO JUŻ 30 LAT
Wszystko zaczęło się w Radomiu w 1987 roku gdzie zespół powstał. Zadebiutował rok później na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku - 30 lat temu. Każdy, kto choć raz był na koncercie tego zespołu wie, jak magiczną i gorącą atmosferę mają ich występy – kradną serca słuchaczy od pierwszej chwili. Na zamkowej scenie było tak samo, a znane z zadziornego rockowego charakteru dźwięki w akustycznych aranżacjach brzmiały bardziej nastrojowo, łagodniej i subtelniej. Pomimo tego, zespół zachował swój muzyczny charakter. Pozytywne wibracje i dobra, rockowa energia płynęły szerokim strumieniem dając impuls do zabawy i nastrojowego szaleństwa. Panowie tworzący zespółwłożyli sporo pracy, żeby nie zaserwować widowni „odgrzewanych kotletów”. Był to wyjątkowy zbiór utworów, które zabrały nas w świat pięknych melodii, przy których można odpocząć i nieco się rozmarzyć.

 

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński