Przemyśl - nasze miasto całą dobę

30 października 2019 r. - z cyklu „Zamkowe Zaduszki” koncert Gary Moore Tribute Band

data dodania: 2019-11-07
aktualizacja: 2019-11-07 14:00:10
ZAMKOWE ZADUSZKI 2019 rozpoczęte! Koncert poświęcony jednemu z najbardziej cenionych i wszechstronnych gitarzystów wszech czasów – Gary’emu Moorowi otworzył tegoroczne Zamkowe Zaduszki.

Na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpili:
Jack Moore (syn zmarłego w 2011 roku Gary’ego Moore’a) – gitary
Szymon Pejski – wokal
Bogdan Topolski – gitary
Łukasz Gorczyca – bas
Tomek Dominik – perkusja

 

Utwory legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a to znakomity repertuar na rozpoczęcie Zaduszek na Zamku Kazimierzowskim, jednak jak się okazuje ich ogromna liczba może być… kłopotliwa. Łukasz Gorczyca (szef grupy – jak sam się przedstawił) opowiadał, że zespół, z synem nieodżałowanego wirtuoza gitary na czele, miał problem z wyborem utworów do koncertu. Jak się okazało powodem był nadmiar znakomitych, znanych wszem i wobec kompozycji. Ciągle było ich za duża, aby zmieścić je w jednym koncercie. W końcu trzeba było dokonać „ostrych cięć” i tak powstał ten znakomity, przemyślany i świetnie zagrany koncert.

 

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłośćdo tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

 

Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, BillyHamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

 

Obok Moore′a i Gorczycy pojawił się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy. Gitarę solową w tym projekcie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent, dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival. Wokalistą w tym zestawie muzyków był Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński