Przemyśl - nasze miasto całą dobę

31 stycznia 2021 r. godz. 17.00-20.00 – WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY

data dodania: 2021-01-26
aktualizacja: 2021-01-26 09:59:08
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomimo obostrzeń wynikających z pandemii, także w tym trudnym dla nas wszystkich roku organizuje wielki Finał, podczas którego zbierane będą pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

29. Finał WOŚP z głową odbędzie się także w Przemyślu w niedzielę 31 stycznia. Jak zwykle na ulicach spotkacie wolontariuszy, datki możecie wpłacać także do wirtualnej skarbonki. I chociaż na przemyskim Rynku nie odbędą się koncerty, nie znaczy to, że zabraknie muzyczno-artystycznych wydarzeń, które uatrakcyjnią przemyski Finał WOŚP.
Podobnie jak w latach ubiegłych przemyski sztab WOŚP przy Młodzieżowym Domu Kultury tworzą nauczyciele i pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury, którzy podjęli się przygotowania oraz rozliczenia zbiórki. Funkcję Szefa Sztabu przyjęła na siebie w tym rokub Sabina Tomaka-Wiater.

Na ulicach w godzinach 9:30 - 18:00 przemyślanie spotkają w tym dniu 35 wolontariuszy - młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektronicznych iOgólnokształcących, Zespołu Szkół Hotelarsko-Usługowych i Gastronomicznych, Zespołu Szkół w Nehrybce oraz Przemyskie Morsy. Sztab  od wielu lat i również w tym roku wspierany jest przez DELIKATESY PIOTRUŚ PAN oraz Hurtownię Opakowań Jednorazowych DOMET S.C. Osoby lub firmy chętne do wsparcia wolontariuszy i sztabu zapraszamy do kontaktowania się ze sztabem.

Wspieramy zbiórkę również online, wirtualna skarbonka jest pod adresem  https://eskarbonka.wosp.org.pl/r2fb12  

W dniu finału będzie możliwość również wrzucenia datków do puszki stacjonarnej znajdującej się w siedzibie MDK przy ul. Św. Józefa 6.

Jak co roku w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włącza się Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. W Sali Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się koncert z udziałem podkarpackich i przemyskich artystów, który będzietransmitowany online w dniu finału 31.01. br.  w godz. 17.00-20.00. 31 stycznia nie zabraknie także tradycyjnego "światełka do nieba". Będzie to niespodzianka - o godz. 20.00 patrzcie w stronę przemyskiego Rynku!

Ponadto Przemyskie Morsy oraz członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza zadeklarowali podobnie, jak miało o miejsce w latach ubiegłych, że   w ramach działań swoich stowarzyszeń przyłączą się do zbiórki na rzecz WOŚP.