Przemyśl - nasze miasto całą dobę

„THE BEATLES i nie tylko ….” koncert w wykonaniu Miki Urbaniak & Victora Daviesa, gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak

data dodania: 2024-01-27
aktualizacja: 2024-01-28 00:05:34
Projekt koncertowy „THE BEATLES i nie tylko…” utworzony przez Mikę Urbaniak – wokalistkę, kompozytorkę, autorkę tekstów, raperkę - we współpracy z niezwykłym muzykiem, londyńczykiem Victorem Daviesem (w życiu prywatnym od 14 lat tworzą parę) to niecodzienna propozycja. Widowisko muzyczne składało się z największych przebojów legendarnej Czwórki z Liverpoolu oraz hitów światowego popu, choć nie tylko. Wszystko to zaprezentowane zostało w akustycznych aranżacjach producenta muzycznego Victora Daviesa. Zaskakujący sposób przedstawienia tematów muzycznych w połączeniu z niesamowitym głosem Miki Urbaniak zaowocował wykwintnymi interpretacjami entuzjastycznie przyjętymi przez przemyską, wysublimowaną widownię.

Pod koniec muzycznego wieczoru w Zamku Kazimierzowskim, na scenie pojawiła się czołowa postać polskiej wokalistyki jazzowej Urszula Dudziak (prywatnie mama Miki Urbaniak). Muzyczne trio wykonało wspólnie kilka utworów, w tym ten najbardziej znany, znak rozpoznawczy Urszuli Dudziak -  „Papaya”.  

Ważną - choć nie muzyczną - częścią składową tego koncertu były przytaczane co raz przez obie panie anegdoty. Nadały one temu muzycznemu wydarzeniu – tak lubiany przez widownie – nieformalny, rodzinny charakter.

Nieplanowanym, ale miło przywitanym gościem na zamkowej scenie był pies, który wabi się Zorro. Tuż po rozpoczęciu koncertu bezceremonialnie wkroczył na scenę i pozostał tam już do samego końca. Jak się okazało, ten nad wyraz spokojny i miły czworonóg przyjechał do Przemyśla z Miką Urbaniak, a dostał się na scenę wychodząc niezauważony przez nikogo z garderoby.