Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej usłyszeli zarzuty. W sprawę zamieszani są również strażnicy graniczni z Medyki.

data dodania: 2019-08-06
aktualizacja: 2019-08-06 10:29:28
Grupa przestępcza odpowiadała za kradzieże luksusowych aut w Niemczech i Szwecji, a następnie ich legalizację w Polsce na podstawie fałszywych dokumentów i sprzedaż na Ukrainie.

Do Sądu Okręgowego w Przemyślu trafił akt oskarżenia przeciwko 32 osobom (w tym 3 Ukraińcom i 29 Polakom). Dotyczy on kierowania, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt papierosów oraz przestępstwa korupcyjne.

Zdaniem prokuratury, na czele szajki stał Yaroslav K. będący 59-letnim obywatelem Ukrainy, któemu zarzucono popełnienie trzynastu przestępstw paserstwa 17 aut (koszt każdego z nim przekracza 200 tys. zł) oraz przekupstwa funkcjonariuszy Straży Granicznej.

17 osób, w tym dwóch byłych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, paserstwo samochodów, przestępstwa korupcyjne oraz przemyt papierosów z Ukrainy do Polski.

Pozostałych 14 osób oskarżono o fałszerstwa dokumentów oraz wyłudzenia w urzędach komunikacji.

W większości oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów.

 

 

Źródło: nowiny24.pl. Data: 05.08.2019