Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Dzień amerykański na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu

data dodania: 2019-02-04
aktualizacja: 2019-02-04 09:48:48
100 LAT RAZEM – uczciliśmy Herberta Hoovera 20 listopada 2018 r.

Uroczysty wieczór na Zamku Kazimierzowskim wypełnił projekt „100 lat razem w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych”. Powstał on z inicjatywy Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie jako część obchodów 100-lecia Polskiej Niepodległości oraz bliskich relacji polsko-amerykańskich, w których znaczącą rolę odegrał Herbert Hoover.
Program wieczoru wypełniła projekcja filmu oraz wystawa o Herbercie Hooverze połączona z toastem za tego wybitnego filantropa i przyjaciela Polski, natomiast pianista Neal Larrabee – w dwuczęściowym koncercie – w brawurowy sposób wykonał utwory polskich i amerykańskich kompozytorów.

Wydarzenie to swoją obecnością uświetniła Amy Steinmann Konsul w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie ds. Prasy i Kultury oraz Iwona Sadecka Doradca w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie ds. Prasy i Kultury.

Znamienite natomiast dla naszego miasta było to, że podczas tego wieczoru na Zamku Kazimierzowskimobecni byli dwaj prezydenci Przemyśla – ustępujący Robert Choma i jeszcze w tym momencie elekt Wojciech Bakun. Pierwszy z nich wystąpił na scenie na początku, natomiast drugi zakończył tę uroczystość. Był to swoisty symbol przekazania „dowodzenia” naszym miastem. Forma w jakiej to się odbyło jest dobrą wróżbą na przyszłość.

Organizatorzy uroczystości:
Konsulat Generalny USA w Krakowie,
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.


Partner:
Firma INGLOT.