Przemyśl - nasze miasto całą dobę

FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z Podkarpacia

data dodania: 2018-07-15
aktualizacja: 2018-07-15 18:27:33
Nowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą. Z samego Podkarpacia będzie można dojechać do ponad 30 miast w ramach 7 linii, m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Kielc, Tarnowa, Radomia, Berlina czy Hamburga. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych, m.in. na dworcu autobusowym PKS Rzeszów.

– Nasza nowa siatka połączeń obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Sandomierz, Ciechocinek czy Przemyśl – komentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska

Nowa siatka połączeń zakłada większą częstotliwość przejazdów z mniejszych, bądź słabiej skomunikowanych miejscowości. Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach.

Nowe trasy FlixBusa
Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączanena bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Częstochowa, Kraków-Cieszyn, Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz oraz Kraków-Szczecin. 12 lipca ruszą 3 kolejne trasy: Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań oraz Warszawa-Rybnik m.in. przez Częstochowę i Katowice. Od 19 lipca natomiast będzie można wyruszyć w podróż na trasie Warszawa-Kielce.

Z nowej siatki połączeń skorzystają także mieszkańcy Podkarpacia – w ramach nowych połączeń będą mogli dojechać do ponad 30 miast w ramach 7 linii. Z województwa podkarpackiego dotrzemy bezpośrednio między innymi do Warszawy, Trójmiasta, Kielc, Tarnowa, Opola, Radomia czy Sandomierza oraz do kilku europejskich miast takich jak Berlin, Hamburg czy Bratysława. Dojedziemy również na lotnisko w Wiedniu.

Dodatkowe korzyści dla pasażerów
FlixBus oferuje szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą między innymi: bezpłatny dostęp do Wi-Fi, sporo miejsca na nogi czy systemrezerwacji miejsc. Bilety na przejazdy można kupić w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 5 złotych na trasach krajowych, a podczas promocji nawet od 99 groszy na stronie internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej. Co więcej, FlixBus posiada w Polsce blisko 200 aktywnych punktów sprzedaży stacjonarnej, w tym 8 w województwie podkarpackim (m.in. w Rzeszowie na dworcu autobusowym PKS Rzeszów oraz w Przemyślu w Biurze Handlowo-Usługowo-Turystycznym Samaj). Aby zakup biletów był jeszcze szybszy i bezpieczniejszy, FlixBus wprowadził usługę Google Pay w aplikacji mobilnej na Androida, a wkrótce bilety będzie można kupić także na pokładzie autobusu. Firma planuje w kolejnych latach rozpocząć działalność na Ukrainie oraz w krajach bałtyckich, dzięki czemu Polska stanie się jeszcze istotniejszym punktem komunikacyjnym na mapie całego FlixBusa.

O FlixBusie
FlixBus jest młodą europejską firmą zapewniającą połączenia długodystansowe. Od 2013 roku, FlixBus oferuje alternatywny, wygodny i zielony sposóbpodróżowania na każdą kieszeń. Dzięki inteligentnemu planowaniu sieci i nowoczesnemu systemowi informatycznemu, FlixBus posiada największą międzymiastową sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 300 000 połączeń dziennie do 1700 destynacji w 28 krajach. Pierwsze kursy w Polsce FlixBus uruchamia pod koniec 2015 roku.

Założony w Niemczech jako start-up, FlixBus uosabia doświadczenie i jakość poprzez ścisłą współpracę z ponad 250 lokalnymi partnerami autobusowymi. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem
i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy autobusowi, zwykle rodzinne firmy, których sukces budowany jest przez pokolenia – są odpowiedzialne za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów, wszystko z zachowaniem najwyższego komfortu i standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu unikalnemu międzynarodowemu modelowi biznesowemu, zielone FlixBusy przewiozły już ponad 100 milionów klientów w całejEuropie i stworzyły setki.