Uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej na dziedzińcu zamku, której oprawę muzyczną zapewnił Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej. Po niej przyszedł czas na uroczyste otwarcie gali. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych nastąpiło odznaczenie zasłużonych dla myślistwa, a także przyjęcie w poczet myśliwych nowych członków. Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie zawodów strzeleckich i wędkarskich. Te pierwsze odbyły się w niedzielne przedpołudnie w ośrodku Bór k. Rzeszowa, natomiast wędkarskie na stawie zamkowym w Krasiczynie.
Po wręczeniu dyplomów i pucharów na scenie odbył się pokaz sokołów, zaprezentował się Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej z solistką operetkową, można było także posłuchać melorecytacji poezji myśliwskiej.
Po muzyce myśliwskiej, ukraińskie pieśni i tańce ludowe zaprezentował zespół wokalno-taneczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Szaszkiewicza z Przemyśla.
Po nich sceną zawładnęli przemyscy Szwejkowie, którzyredaktorowi naczelnemu kwartalnika „Łowca Galicyjski” Henrykowi Karnasowi nadali tytuł „Arcygryzipiórka”.
Ponadto tegoroczną Galę Myśliwską uświetniły programy kabaretowe w wykonaniu Tadeusza Drozda z Gabi Gold oraz „komendanta z Kopydłowa”, czyli Leszka Benke.
Imprezy odbywały się również w parku zamkowym. Na małej scenie grały kapele „Przysietczanie i „Piganeczki”. Tam również kynolodzy zaprezentowali pokaz pracy psów ras myśliwskich. Pod namiotami i w plenerze odbywała się biesiada myśliwska z degustacją potraw z dziczyzny, a dziesięciu kucharzy z Poznania przyrządziło gulasz myśliwski w kotle o pojemności 5 tysięcy litrów. Czynna była również wystawa zoologiczna oraz kiermasz ubrań i akcesoriów myśliwskich. Chętni mogli skorzystać również z przejażdżki konnej w siodle lub bryczką.
ŁTK