Przemyśl - nasze miasto całą dobę
swiatpogody.pl

II Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze” [ZDJĘCIA]

data dodania: 2018-06-07
aktualizacja: 2018-06-07 22:45:56
Druga już edycja Przemyskiego Festiwalu Teatralnego „Bajkowe Wzgórze” (1, 3, 4 czerwca 2018 r.), podobnie jak pierwsza, przechodząc do archiwum pamięci zapadła w niej z pewnością głęboko u wszystkich, którzy mieli okazję w niej uczestniczyć. Udowodniła również, że organizatorzy, którymi są Przemyskie Centrum Kultury i Nauk ZAMEK i Teatr S.A.N. z Przemyśla przekuli znakomity pomysł w równie znakomite święto teatru dedykowane nie tylko najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

Podczas Festiwalu, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego i trwał trzy dni wystąpili kolejno: współorganizator Festiwalu Teatr S.A.N. z Przemyśla w przedstawieniu „Jaś, Małgosia i…”, Teatr Nemno z Rzeszowa z bajką „Królowa Śniegu”, Teatr Opowieści z Walizki z Dukli w widowisku „Hiena Lola” oraz uczniowie przemyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy zaprezentowali miniatury teatralne oraz teatralne interpretacje znanych wierszy.

Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze”, który zapewne zapisał się już na stałe w kalendarzu imprez naszego miasta niesie - z cała stanowczością trzeba to podkreślić  - pozytywne przesłanie i jest ze wszech miar godny polecenia. Polecamy go wszystkim, tym małym, większym i tym największym. „Bajkowe Wzgórze” jest festiwalem bez ograniczeń wiekowych, ponieważ dobra zabawa jest dla wszystkich.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński i Piotr Pruchnicki