Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Koncert pieśni patriotycznych „Śpiewam dla Ciebie Polsko”

data dodania: 2023-11-24
aktualizacja: 2023-11-24 21:16:33
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada to dla każdego Polaka ważny dzień - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Z okazji tego patriotycznego, skłaniającego do refleksji święta, na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbyło się wyjątkowe śpiewanie niepodległościowe.

WYJĄTKOWE ŚPIEWANIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE - Opis wydarzenia

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada to dla każdego Polaka ważny dzień - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Z okazji tego patriotycznego, skłaniającego do refleksji święta, na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbyło się wyjątkowe śpiewanie niepodległościowe. Dla zgromadzonej publiczności, najbardziej znane pieśni patriotyczne wykonały połączone Chóry VOX IUVENTUM i FORTISS. W tym muzycznym wydarzeniu udział wzięła również ORKIESTRA SMYCZKOWA Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Pomysłodawcą, dyrygentem oraz realizatorem tego wydarzenia był Piotr Szelążęk.

Opis wydarzenia ciąg dalszy

Zdarza się, że tego rodzaju koncerty są wzruszające, przejmujące, wyrażające wzniosłe treści, ale jednocześnie nudne. W tym wypadku było wszystko oprócz tego ostatniego – nudy. Dyrygent Piotr Szelążęk poprowadził koncert tak, że od samego początku, ażdo końca, zainteresowanie oraz połączenie się w nastroju powagi – z wysublimowaną nutą humoru - było na takim samym, bardzo wysokim poziomie. Po zakończeniu – jak się łatwo domyślić – połączone Chóry „musiały” zaśpiewać na bis.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i  Nauki ZAMEK