Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Listopadowe wieści z budowy

data dodania: 2005-11-12
aktualizacja: 2005-11-12 12:14:18
Nawet 11 listopada robotnicy pracujący przy budowie Parku Sportowo Rekreacyjnego nie mieli wolnego. Oprócz robót ziemnych swoje zadania wykonywała nowosądecka firma Elster, odpowiedzialna za montaż kolejki krzesełkowej. Pogoda dopisuje, roboty posuwają się naprzód, więc termin zakończenia robót - 30 listopada, nadal jest bardzo realny.

Do zamontowania pozostała już tylko jedna podpora wyciągu oraz dolna stacja napędowa. Montowane jest również nagłośnienie stoku. Po tym do wykonania pozostanie już tylko ostatni etap: montaż lin i krzesełek.

Stacja dolna


Z ostatnio wykonanych prac należy odnotować zakończenie budowy parkingu przy ul. Sanockiej, oraz posadzenie drzewek od strony lodowiska. Do wykonania pozostał montaż oświetlenia.

Instalacja głośnikówMontowanie podpory dolnego wyciąguDolny odcinek wyciągu
Trwają prace wokół jak i na samym wiadukcie nr 1. Usypywane są zjazdy na trasy nr 1 i 2, a także na nr3 (jej budowa w II etapie). Z drugiej strony wiaduktu równany jest teren, a wzdłuż samych tras narciarskich zainstalowano już oświetlenie.


Zjazd na trasy 1 i 1Prace wykończenioweOświetlenie nartostrady
Największe prace ziemne trwają w okolicach stacji pośredniej. Aby zniwelować tamtejszy rejon, potrzeba było przywozić ziemię z okolic czerpni wody.

Nasyp w okolicach stacji pośredniejStacja górnaSterownia wyciągu
W naszych relacjach z budowy I etapu PPSR informujemy o ogłaszanych przetargach. Nie inaczej będzie i tym razem. Niedawno ogłoszono na dostawę dwóch armatek do produkcji śniegu o wydajności śnieżenia 75-80 m3. Otwarcie ofert nastąpi: 19.12.2005r.

Pierwsi amatorzy szaleństwWidok na wiaduktWidok z wiaduktu


Z okazji odbywającego się w Przemyślu seminarium samorządowego, na stok pofatygował się marszałek województwa Leszek Deptuła. Na pytanie o ogłoszenie terminu naboru wniosków o unijne dofinansowanie odparł: Albo w tym roku, albo na początku stycznia. Tymczasem komunikat na stronie Urzędu Marszałkowskiego odnośnie "działania 1.4 Rozwój turystyki i kultury" głosi, że "brak jest obecnie możliwości ogłoszenia naboru ze względu na niewystarczający limit niezbędnych – wolnych środków w tym działaniu. W związku z powyższym w przypadku zaistnienia możliwości formalno-prawnych Zarząd Województwa podejmie stosowne kroki na rzecz przesunięcia części środków na to działanie, z działania 1.2. Dlatego w zależności od decyzji MGiP, ewentualny nabór wniosków zostanie ogłoszony w I bądź II kwartale 2006 roku."


Górny odcinek nartostradyŚrodkowy odcinek nartostradyDolny odcinek nartostrady
Ale niniejszy artykuł zakończymy miłym akcentem. Wniosek o dofinansowanie remontu kapitalnego budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Przemyślu uzyskał pozytywną ocenę Panelu Ekspertów.

To nie kopiec, to wiadukt