W programie:
Godzina 15:00 - kiermasz rękodzieła ludowego
15:00 - 21:00 - coś dla duszy i dla ciała - tradycyjna kuchnia ukraińska
16:00 - 16:30 - oficjalne otwarcie święta "Nicz na Iwana Kupała" (prowadzący H. Lewkowicz i R. Borowik)
16:30 - 19:00 - koncert zespołów ludowych i tanecznych z Polski i Ukrainy (Mystecka Asocjacija, Nadija, Dibrowa, Arkan, Switanok)
17:30 - 20:00 - wyplatanie wianków i rozpalenie ognisk
19:15 - 20:30 - obrzęd misterium kupalskiego
20:30 - 23:00
- pokaz żywego ognia przez grupę "Nitro"
- koncert muzyki: wystąpią zespoły "Rusiczi" z Odessy i "Berkut" z Olsztyna
Tradycja organizowania święta Kupały sięga czasów przedchrześcijańskich. W noc letniego przesilenia słonecznego, najczęściej koło rzek lub jezior, zbierała się młodzież, by wśród śpiewów i tańców koło ogniska czcić pogańskiego boga Kupałę.W tę najkrótszą w roku noc można było wg podań ludu, znaleźć przynoszący szczęście kwiat paproci. Mówiono, że ten, kto znajdzie jej kwiat, będzie szczęśliwy do końca życia. Strojono wówczas zielenią domy i figury przydrożne, wito wianki i puszczano je na wodę dla wróżb małżeńskich.
Ukraiński odpowiednik Nocy Świętojańskiej – „Na Iwana Kupała” to święto, które przez 5 lat była organizowana w Posadzie Rybotyckiej, gdzie przez 3 dni bawiła się spora liczba uczestników. Jednakże z różnych powodów imprezę trzeba było przenieść do Przemyśla. Święto "Kupalskiej Nocy" jest nie tylko dobrą formą spędzania wolnego letniego czasu, ale także doskonałą okazją promocji kultury i muzyki ukraińskiej.